Zoom

Funkcja w Zoom, która ułatwi pracę z domu

14 marca 2020 0 Comments

Epidemia koronawirusa zmusiła co raz więcej osób do pracy zdalnej z domu. Minusem pracy w domu jest jednak to, że nie zawsze przy naszym stanowisku pracy panuje porządek, więc dla wielu osób sytuacja gdy przełożony chce się zdzwonić na telekonferencję będzie mało komfortowa. Dlatego Zoom postanowił przygotować rozwiązanie na takie sytuacje.

Zoom to oprogramowanie do wideokonferencji, które oprócz swojej podstawowej funkcji pozwala nam także na dodanie wirtualnego tła do naszej rozmowy. Funkcja ta umożliwia użycie nieruchomego obrazu lub filmu w tle, aby ukryć wszystko co dziej się za naszymi plecami podczas rozmowy. Niestety, aby móc swobodnie korzystać z tego rozwiązania, Twój komputer musi spełniać odpowiednie wymagania sprzętowe.

Na stronie pomocy Zoom jest długa lista wymagań, w zależności od typu używanego systemu oraz sprzętu komputerowego. Jeśli masz komputer wyższej klasy z czterordzeniowym procesorem Intel Core i5 lub i7 – możesz natychmiast użyć wirtualnego tła. Jeśli masz nieco słabszy komputer ze starszym systemem operacyjnym, możesz nadal korzystać z tej funkcji, ale musisz mieć fizyczny zielony ekran za sobą.

Źródło: theverge.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.